Yangın Alarm Sistemleri küçük büyük tüm yapılarda kullanılması gereken bağlı bulunduğu dedektörler ile yangın tehlikesini algılayıp erken müdahale veya erken kaçış sağlayan erken uyarı sistemleridir.

Sonuçları can ve mal kaybına neden olan  yangın felaketi yaşanmadan önce standartlara uygun tedbirler alınmalıdır.  Yangın alarm sistemleri tercih edilirken belirli standartlara ve yönetmeliğe uygun ürünler tercih edilmeli usta eller tarafından kurulmalıdır. Yangın ihbar sistemi kurulumundan sonrada belirli periyotlarda kontrol edilmeli gerekli bakımları yapılmalıdır.

Yangın alarm sistemlerinin bir çok değişik unsuru algılayabilecek nitelikteki dedektörlerden oluşur. Gaz dedektörü, duman dedektörü, ısı dedektörü, karbonmonoksit dedektörü, beam dedektörü, yangın alarm sistemi butonları, yangın alarm sistemi sirenleri, yangın alarm sistemi kabloları konumuna uygun seçilmelidir.

Hayat Elektronik ailesi olarak yangın alarm sistemleri projelerinize keşif sürecinden başlayarak kurulum ve kurulum sonrası hizmetlerine kadar kaliteli, profesyonel hizmet anlayışımız ile talibiz. Dünya standartların da COFEM yangın alarm sistemleri, GST yangın alarm sistemi, HONEYWELL  yangın alarm sistemleri, BOSCH yangın alarm sistemleri, CODE yangın alarm sistemleri gibi bir çok markanın temsilciliği yapan firmamız projelerinize uygun en ideal yangın alarm sistemini ekonomik bütçeler ile sunmayı bir görev bilir.