Bekçi Tur Kontrol Sistemi

Bekçi tur kontrol kalemleri etkili bir güvenlik çözümüdür. Özellikle gece bekçilerinin kontrol imkanı sunan bu sistem görevlerini yapıp yapmadıklarını kontrol etmenizi sağlamaktadır. Fabrikalar da iş merkezlerinde kamu kurum ve kuruluşları gibi bir çok alanda kullanılması gereken bir üründür.

Bekçi tur kontrol kalemi bekçi arkadaşlara verilecek olan anahtarlıklar sayesinde tanımlama yapmak sureti ile görevlileri tanımaktadır. Birden fazla görevli tanımlama olanağı sunmakta olup program üzerinde istenildiği gibi isimlendirmek mümkündür. Yine kontrol takip noktası istenilen adet de tanımlanabilir. Çok basit ve anlaşılır bir bilgisayar programı ile kolay ve hızlı kontrol imkanı sunar. Verileri uzun süre hafızasında tutar. Şarjlı ve kibar yapıları ile rahatlıkla taşınır. Sağlam ve elastiki  gövdeleri ile darbelere düşürmelere karşı koruma sağlarken su geçirmez özellikleri de mevcuttur.

Kontrol noktaları tamamen sizin belirleyeceğiniz personelinizin muhakkak kontrol etmesi gereken yerlerdir. Örneğin bir fabrika alanında gece bekçinizin belirli saat aralıklarında veya daha önceden programlayabileceğiniz plan ve rota da kontrol yapmasını istiyorsunuz. Başlangıç noktası tesis bahçe kapısı olsun arkasından elektrik trafo merkezi arkasından idari bölüm arkasından fabrika giriş kapıları sonrasında ise fabrikanın dört bir yanı ve son olarak da fabrika içi server odası gibi düşünelim  Bu noktalara bir vida yardımı ile yerleştirilecek RF noktalara gelerek bekçi tur kontrol kalemini okutması gerekmektedir. Okutma işlemi sırasında titreme özelliğinin yanı sıra sesli ve görsel uyarı yaparak görevin tamamlandığını tarih saat ve personel kimliği olarak kayıt altına almak sureti ile bilgisayarınızdan görmenizi sağlamaktadır.

Tüm bu gezilecek alanları daha önceden yapılan zamanlama provaları dahilinde planlayabilir veya farklı noktaları rota haline getirebilir. Rutin kontrolleri şaşırtmalı hale getirebilirsiniz. Toplanan verileri bekçi devriye sistemi ünitesini bilgisayarınıza bağlamak sureti ile kayıtların tamamına erişebilir extra kayıt altına alabilir ve exel pdf formatlarında yazdırabilirsiniz. Yine kontrol etmek istediğiniz tarih ve zaman diliminde de aynı işlemleri yapabilirsiniz.

Bekçi tur kontrol kalemi kullanımında görevini suistimal eden görevliler ile karşılaşabilirsiniz. En belirgin yaşanılan sorunlar arasında kontrol noktalarını söküp yanlarına getirmeleri ve sanki kontrol etmiş gibi oturduğu yerden okutma işlemini yapması gibi lakin tüm bunları yaparken noktaları karıştırmaları veya rota ve zaman planlamasına uymamaları güvenlikleri ele vermektedir.