2020 yılı başlarında görünen çinde başlayıp tüm dünyayı saran corona virüs (covid 19) ilk belirtisi yüksek ateş, üst solunum yolu rahatsızlıkları, boğaz ağrısı, kuru öksürük gibi belirtileri olan virüs özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan 60 yaş üstü insanları çok etkilemektedir.

Corona Virüs (covid 19)

Çin başta olmak üzere İran, italya, fransa, almanya, cezayir, katar, avusturya, çekya, isviçre, danimarka, ingiltere, mısır, filistin, güney kore gibi neredeyse tüm dünya ülkelerinde görünen corona virüs insanlar tarafından ilk başlarda önemsenmediği için 140000 kadar insanda görülmüş ve her geçen günde vaka sayısı artmaktadır. Yine dünya genelinde 5000 aşkın insanın ölümüyle sonuçlanmış ve her geçen günde geç fark edilmekten dolayı yeni ölümler gerçekleşmektedir.

Corona Virüs Nasıl Bulaşır?

Corona Virüs Kalabalık Ortamlarda Daha Kolay Yayılır
Corona virüs diğer tüm virüsler gibi temizlik eksikliğinden ve bağışıklık sistemi zayıflığından dolayı bulaşmaktadır. Toplu yaşam alanlarında bulunan insanlar özellikle gün içerisinde sürekli insanların temas ettiği kapı kolları, toplu taşıma araçları, metrolar, hastaneler, konferans salonları, okullar, iş merkezleri, alışveriş merkezleri gibi alanlarda bir çok kişinin temas ettiği yüzeylerden ortak solunan kapalı alanlardaki havalardan, yıkanmadan yenen meyve ve sebzelerden, iyi yıkanmayan ellerden temiz tutulmayan kişisel kullanım ürünlerinden rahatlıkla bulaşabilmektedir.

Corona Virüs Korunma Yolları

Corana Virüs El Temizliği İle Büyük Ölçüde Önlenir
Corana virüs korunma yolları arasında en önemli konu kişisel hijen kurallarına uymaktır. Sürekli elleri bol su ile yıkamak, yaşam alanlarını sürekli havalandırmak, mümkün mertebe ellerin yüz, ağız ve burun solunum organları ile temasını aza indirmek, bağışıklık sistemini kuvvetlendirici beslenme alışkınlıkları kazanmak, güçlendirici probiyotik gıdaları kullanmak doğal gıda takviyeleri almak gerekmektedir. Sirke tüketmek tuz tüketmek bol bol c vitamini içeren gıdalar tüketmek meyve sebze tüketmek mümkünse kelle paça, işkembe, turşu, kefir gibi bağışıklık artırıcı gıdalar tüketmek gerekir. Yine mevsim geçişleri hava değişikliklerinde en az şekilde etkilenmek için giyim kıyafet seçimine dikkat etmek üşütmemek gerekmektedir.

Corona Virüs Kamerası

Vücut ısısı ölçer termal kameralar toplu yaşam alanlarının giriş çıkış alanlarında hayati önem taşıyor.
vücut ısısı ölçer termal kameralar
Tüm dünyayı tehtid altına alan corona virüs ilk belirtisi olan yüksek ateş termal kameralar yardımı ile ölçümlenip risk grubunda olan veya taşıyıcı pozisyonunda olan insanların tespiti açısından ciddi önem taşımaktadır. Termal kameralar insan vücudundaki ateş düzeyini ölçerek corona virüs belirtisi olup olmadığının ilk teşhisini yaparak gerekli sağlık kontrollerinin kime öncelik verileceği hakkında yorumlanabilinir. Yine toplu yaşam alanlarının girişlerinde bu uygulama kullanılarak taşıyıcı veya corona virüsüne yeni yakalanmış insanların tespiti sağlanılarak diğer insanların korunması sağlanılabilinir.
Ateş Ölçer Termal Kamera sistemi ile vücut ısısı ölçülerek tedbir alınması sağlanıyor.
Ateş Ölçer Termal Kamera

Corona Virüsü Kamera Sistemi

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de acil durum ilan edildi ve corona virüsü ile top yekün mücadele başlatıldı. Bu mücadele içerisinde en önemli konu tüm bireylerin dikkatli olmaları ve kişisel temizliklerine özen göstermelerinin yanı sıra taşıyıcı pozisyonunda olabilecek yüksek ateş belirtisi ile kendini gösteren virüsün başlangıcı anlamına da gelen yüksek ateş belirtisini ölçen termal kameralar ile çözüm ve erken uyarı erken önlem ve tedbir alma sağlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki bağışıklık sistemi güçlü olan insanlarda corona virüs etkisi az olmakta veya bu insanları taşıyıcı olarak kullanmaktadır. Değişik termal kameralar olmak ile birlikte pratik kullanımı kolay ve hızlı çözüm ekonomik ve ihtiyaca uygun termal kameralar sıcaklık ölçer kameralar, ısı ölçüm kamerası kullanılmaktadır. Toplu giriş noktalarını komple göre bilecek aynı anda bir çok kişinin vücut ısısını ölçecek termal güvenlik kameraları olduğu gibi fabrikalarda, atölyelerde, resmi binalarda, devlet kurum ve kuruluşlarında havalimanları gibi geniş kullanım alanları bulunan insanların yüz tanıma ve vücut ısısı ölçümü yapabilir, maske takıp takmadığı veya geçiş giriş yetkisi olup olmadığı programlanabilir.

Termal Kamera Satışı Ve Kurulumu

Hayat Elektronik ailesi olarak yılların vermiş olduğu güvenlik teknolojileri çözümleri arasında yer alan termal kameralar firma personellerimiz tarafından iyi bilinmekte ve gerekli satış kurulum ve servis hizmeti en kaliteli ve profesyonel şekliyle verilmektedir. İhtiyaçlarınız için çözüm üretmeye hazır ekibimize her daim 0312 269 1 269 nolu telefon numaramızdan ve info@hayatelektronik.com mail adresinde ulaşabilirsiniz.
Termal kamera ile uzaktan ateş ölçümü yapılarak taşıyıcı olup olmadığı konusunda tedbir alınmış olur.
Termal Kamera