Döviz Bürolarında Yönetmeliğe Uygun Kamera Görüntü Sistemi Yaptırılıma Zorunluluğu Getirilmiştir. Ankara Döviz bürosu kamera sistemi kurulumu yönetmeliğe uygun bir şekilde yapılmaktadır. 

MADDE 26 – (1) Yetkili müesseseler işlem yapılan her bir vezne, para makinesi ile işlem yapan kişileri gösterecek şekilde yeterli sayıda kamera veya görüntü kayıt sistemini çalışır şekilde kurulu bulundurmak zorundadır. Kamera veya görüntü kayıt sistemleri ile elde edilen kayıtların kayıt tarihinden itibaren 6 ay süreyle saklanması zorunludur.

(2) Yetkili müesseseler faaliyete ara verdikleri dönemde kamera veya görüntü kayıt sistemlerini çalışır durumda bırakmak zorundadır.

(3) Yetkili müesseseler kamera veya görüntü kayıt sistemlerinde meydana gelen arızaları en geç arızanın meydana geldiği günü takip eden iş günü sonuna kadar Müsteşarlığa ve sistemin bakımını üstlenen firmalara bildirmek zorundadır. Söz konusu arızaların en kısa sürede giderilmesi ile Müsteşarlığa arızanın giderildiği ve sistemin tekrar çalışır hale geldiği tarihe dair sistem bakımını üstlenen firmadan alınacak yazı eklenerek bilgi verilmesi gerekir.

(4) Kamera veya görüntü kayıt sisteminin bu Tebliğde yer alan şartları taşıyacak şekilde kurulduğuna ilişkin söz konusu sistemleri kuran firmalardan belge alınması zorunludur.

 

2mp full hd 1080p görüntü kalitesine haiz ıp bir kamera 6 ayda ortalama 2tb yer kaplar dolayısıyla tercih edilmesi gereken kayıt cihazı ve harddisk kapasitesi buna göre seçilmelidir.

unutulmamalıdır ki döviz büroları gibi sürekli para sürkilasyonu olan her daim risk bulunan iş yerlerinde   profesyonel firmalar kaliteli ürünler tercih edilmelidir. ufak maddi hesaplar göz önünde bulundurulmamalıdır.

Hayat Elektronik ailesi olarak Ankara da siz değerli müşterilerimize her daim kaliteli, profesyonel ve kesintisiz hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.

Sizinde yönetmeliğe uygun her daim hizmet verebilecek kaliteli ürün, profesyonel hizmet ve ideal fiyat politikası ile her daim yanınızda olmak projelerinizde size hizmet vermek isteriz.