Hasta ve Yaşlı Acil Çağrı Sistemi

Hasta yaşlı ve bakıma muhtaç insanlar için geliştirilmiş bu sistem sim kartlar telefon hatları veya internet üzerinden iletişim sağlayarak acil cağrıları alabildiği gibi ihtiyaçlar için yetkili mercilere ulaşmasını sağlayabilir. İlaç saati iğne saati yemek saati gibi rutin işlemlerin hatırlatılmasını sağlayabilir. Aynı zamanda bu işlemler bir personel tarafından yapılıyor ise bu personellerin görevlerini zamanında yapıp yapmadığı takibi de yapılabilmektedir. Bu teknolojik ürünler üzerine eklenecek dedektörler ile önemli noktaların korunması alarm sistemi elektrik kesintisi, sıcaklık değerleri, su baskınları, su deposu seviyesi gibi bir çok unsur kontrol edilebilinir. Acil çağrılar üretilebilinir.

Yaşlılarımız Baş Tacımızdır!!!

Dünyayı saran corona virüs covid 19 pandemisi ile birlikte gündeme gelen hasta yaşlı ve bakıma muhtaç evde kalma zorunluluğu olan insanlar için geliştirilmiş sağlık kuruluşları belediyeler sivil toplum örgütleri bakım görevlileri rutin kontrol personeleri gibi bir çok alanda hızlı pratik ve ekonomik bir çözüm olarak kullanımı daha yaygın hale gelmiştir.

Acil Çağrı Buton

Acil Çağrı Butonu

Acil cağrı butonu çalışma prensibi kablosuz kolay taşınabilinir, bileklik veya iple boyuna takılabilir pilli çekim kuvveti yüksek ürünler hasta ve yaşlı bakıma muhtaç bireylere veya bakıcılarına verilir. Bulunan ortama yerleştirilecek olan ana merkez ile yaklaşık 100m² alanda çekim sunan kablosuz üniteden oluşmaktadır. Ana merkez sim kart ile çalışabileceği gibi sabit telefon hattı ve internet hattı ilede çalışabilir özelliktedir. Lakin genellikle sim kart ile çalışan ürünler tercih edilmektedir. Acil durumlarda kablosuz butonun panik butonuna 3 saniye kadar basılı tutmak merkez üniteyi çalıştıracak olup haber alma merkezine veya önceden kaydedilmiş telefon numarasına acil cağrı araması, mesajı bildirimi gönderecektir. Dolayısıyla haber alan personel veya hasta yakını hemen gerekli tedbirleri alacaktır.

Acil Çağrı Butonu

Acil Çağrı Ünitesi

Acil çağrı ünitesi panik butonla bir sinyal göndere bilir bunun yanı sıra acil çağrı merkezindeki personel ile sesli iletişim kurabilir. İhtiyaclarını veya acil durumları (ambulans, itfaiye, polis, jandarma, temizlik, gıda) gibi ihtiyaçlarını sesli olarak bildirebilirler.

Projeleriniz ve ihtiyaçlarınız için her daim profesyonel hızlı ve kaliteli çözümler sunuyoruz.