İp Kamera Sistemi

İp kamera sistemleri denilince akla ilk olarak uzak bağlantılı bir sistem veya internet ile birlikte çalışan bir sistem gibi bir algı oluşmaktadır. Bu söylemler doğru bilinen yanlışlar arasındadır.

Ankara İp Kamera

Öncelikle ip kamera sistemi analog kamera sistemi veya ahd kamera sistemi tamamı kurulacak olan kapalı devre sistem içerisinde internet bağlantısına ihtiyaç duymadan çalışabilirler görüntüleri kayıt altına alabilirler ihtiyaç duyulduğunda kayıtdan izleme olanağı sağlayabilirler. Bu tarz internete bağlı olmayan kamera sistemlerine kapalı devre kamera sistemi veya cctv kamera sistemi denilmektedir.

Analog ve Ahd kamera sistemleri ile ip kamera sistemleri internet bağlantı ilişkisi ise şöyledir. İp kamera sistemlerinde kayıt cihazları internete bağlanıp uzaktan izleme kayıt oynatma gibi işlemler yapılabileceği gibi tüm ip kameralar ayrı ayrı internete bağlanabilir veya kayıt cihazına ihtiyaç duymadan tek başlarınada çalışabilirler bir bilgisayar veya uzak bir sunucuya sanal bir nvr a kayıt yapabilirler. Wifi özellikli ip kameralar kablo bağlantısına gerek duymadan çalışabilirler.

İp kameralar sabit lensli geniş açılı ayarlanabilir lensli balık gözü ve  kendi üzerinde bulunan motorize lens özelliği ile kullanım ve açı ayarlama olanağı sağlamaktadır. Poe bağlantı desteği swichtler üzerinden voltaj alma performanslı çalışma ve montaj kolaylığı sağlamaktadır.

İp kamera sistemleri Uzun mesafelerde fiber optik kablolar ile kısa mesafelerde cat 6 kablolar ile kurulacak olan bir network ağı içerisinde sınırsız genişletilebilen bir yapı kurmak mümkündür. Kablosuz aktarım üniteleri ile kablo çekilmesi mümkün olmayan veya maliyet açısından tercih edilmeyen durumlarda bile çok uzun mesafelerde bile çok sağlıklı çalışabilecek bir sistem kurulmasını mümkün kılar.

Plaka Tanıma Sistemi

Ahd kamera sistemleri ile kablosuz aktarma işlemleri bile önce sistem wifi aktarım ünitesine dönüştürülerek yapılır ve hem maliyet hem performans açısından tercih edilmez.

Video analizli ip kamera sistemleri yüz tanıma, sanal sınır, bırakılan nesne, kaybolan nesne, kişi sayma, plaka tanıma, yoğunluk analizi gibi günümüz ihtiyaçlarına hızlı ve pratik çözümler sunar veya gelişen teknoloji ile yazılımlar sayesinde ip kameralara daha fazla işlevsellik kazandırılmasının önü çok açıktır.

Örneğin kara yolları’nda araç sayımı işlemleri ip kameralar ile rahatlıkla yapılabileceği gibi aynı kamera sistemi ile plaka okumak resim çekmek ve bu bilgileri uzun süre saklamak veya bu veriler doğrultusunda araç sayısı, yoğun geçiş zaman dilimleri kamyon kamyonet otomobil sayıları gibi analizler raporlar halinde sunulabilinir.

Yine gelişen teknoloji ile birlikte artan talepleri karşılamak adına parakende sektöründe çok tercih edilen yoğunlaşma analizleri yapmak mağazalarda hangi bölgelerde daha fazla yoğunlaşma var satışa dönüş oranı nedir, ilgi çeken standlar, ilgilenilen ürünler müşterileri rahat kılan renkler gibi birçok konu analiz edilip işlenerek raporlamalar ve bu raporlamalar göre tedbir alıp müşteri taleplerine yönelik operasyonlar ile satışları artırmak mümkün olacaktır.

Wifi Kamera Sistemleri

Kısacası ip kameralar yazılımlar ile birleştirilerek sadece bir güvenlik kamerası olmaktan ziyade bir çok veriyi alıp roparlaya bilen gelişmiş teknolojik  yazılımların donanımsal ürünleri olarak görev yapmaktadır.

 

İp Kamera Sistemleri İhtiyaçlarınız İçin İletişime Geçiniz…0312 269 1 269

İp kamera sistemleri son teknoloji ürünleri olup güvenlik kamerası olmasının yanında video analizleri ile plaka okuma yüz tanıma bırakılan nesne sanal sınır ihlali termal ateş okuma kişi sayma gibi bir çok teknolojik ihtiyaçlara cevap verebilen güvenlik sistemi ürünleridir…