Power over Ethernet (PoE) teknolojisi, ethernet kablosunda veri ile birlikte elektriksel gücün güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan sistem olarak tanımlanır. Genellikle ip kamera sistemlerinde kullanılan bu teknoloji aynı kablo üzerinden ip kamenraların network iletişimi sağlarken ip kameranın çalışması için gerekli olan enerjiyi de aynı kablo ile iletir. Her iki şekilde de elektriksel güç, herhangi bir ek kablo ya da priz gerekmeden, tamamen ethernet kablosu ile aktarılmış olur. Switch modelleri kenar noktalarda 10/100 ana noktalarda  10/100/1000 gb switch olarak veya omurga noktalarda yönetilebilir switchler olarak çalıştırılırlar. Yine switchler üzerinden fiber optik kabloyu cat 6 network kablosuna dönüştürebilmek için sfp modüller bulunur

4 Kanal Nvr Kayıt Cihazları

5li poe switchtler genellikle 4 port poe 1 port uplink olarak piyasada bulunmakla birlikte bazı modellerde ise 4 port 10/100 değerlerinde poe  2 port 10/100/1000 değerlerinde uplink çıkışları bulunmaktadır. uplink çıkışlarının gb olması verilerin sağlıklı ulaşması açısından önemlidir.

 Detaylı Bilgi

8 Kanal Nvr Kayıt Cihazları

8 Port poe girişli 1 port uplink girişli switchler genellikle kenar noktalarda kullanılmakla birlikte 8 port poe 2port uplink switchler geçiş veya atlama noktalarında kullanılabilinirler. Burda en önemli konu takılan ünitelerin band genişliği ve uplink portunun yeterli olup olmadığı olacaktır.

 Detaylı Bilgi

16 Kanal Nvr Kayıt Cihazları

16 Port Poe switch modellerinde dikkat edilmesi gereken konu enerji watt gücü olmalıdır. Kurulacak olan sistemde kablo mesafeleri ve kullanılacak olan uç nokta  kamera gücüne yeterli seviyede olmalıdır. Uplink çıkışları kesinlikle GB değerlerde olmalıdır. Uzun mesafe veri aktarımı sağlanacak ise SFP modülünün bulunması fiber optik bağlantılar açısından önemlidir.

 Detaylı Bilgi

32 Kanal Nvr Kayıt Cihazları

24 Port poe switch modelleri genellikle ana toplanma noktalarında kullanılmak ile birlikte özellikle network veya kamera merkezlerinde kullanılmaktadır. Kullanılacak alana göre özellikle birden fazla SFP modüllü ürünler tercih etmek fiber optik kaboların bir sonraki noktaya taşınması açısından önemlidir. Extra avatajlar sağlamaktadır.

 Detaylı Bilgi

64 Kanal Nvr Kayıt Cihazları

128 Kanal Nvr Kayıt Cihazları

Poe injector karşılıklı iki parçadan oluşmaktadır. Genellikle ip kamera sistemlerinde poe özelliği olmayan kameralar da veya poe switch kullanılmak istenilmeyen alanlarda tercih edilen pratik basit kullanışlı bir üründür. Poe injectorlerin bir ucuna adaptör ve switch bağlanılmak sureti ile network kablosu üzerinden 12v enerjiyi taşımaya yarayan ürünlerdir. Fiyatları bakımından ekonomik ürünlerdir.

 Detaylı Bilgi