Neden Plaka Tanıma Sistemi Ankara 

Plaka tanıma sistemi geçerli ve aktif kullanılan bir güvenlik tedbiri olmasının yanında sitelerde avm lerde otoparklarda kullanılan bir otomasyon sistemidir. Otopark sıkıntısı yaşadığımız yerleşim yerlerinde otoparkları düzenlemek yetkili kişilerce kullanılmasını sağlamak adına ücretli otoparklarda, sitelerde, avm lerde toplu yerleşim alanlarında kullanılan bu sistem sayesinde doğru ücretlendirme, geniş raporlama yapabildiği gibi  adli vakalarda olay tespiti olarak  kullanılmaktadır. 

Plaka tanıma sistemi ile şehir, ilçe, kasaba, köy gibi noktaların güvenliği sağlanılabilinir. Yerleşim alanlarına giriş çıkışlar kontrol altına alınabilinir; emniyet güçleri ile entegrasyonu sağlanılarak kayıp, çalıntı, hacizli, şüpheli araçlar gibi araçların yakalanması en son geçtiği bölgenin tespiti yapılabilinir. Yine plaka tanıma sistemlerinde kullanılan %100 yerli yazılımlar sayesinde güvenlik kamesistemlerinden daha uzun süreli kayıt imkanı sağlandığından geçmişe dönük daha fazla bilgiye ve kayda ulaşılabilinir. 

Plaka tanıma sistemleri ile entegrasyon sağlanılarak araçların hız bilgilerine de ulaşılabilinir. Bu sayede hız belirleme limitleri aşma gibi süreçlerde kayıt altına alınabilinir.

Plaka tanıma sistemi ile  toplu yerleşim alanlarına giriş çıkışlar kontrol altına alınarak yetkilendirmeler yapılır  plaka tanıma sistemi ile diğer otopark üniteleri (bariyer, kapı gibi) entegre edilerek daha hızlı, güvenli, konforlu ve yetkiler doğrultusunda araçların hareketi kısıtlanabilinir.

Plaka tanıma sistemleri ile ücretli otoparklar da geçici müşterilere fiş abone müşterilere kart verme gibi objeleri ortadan kaldırır. Bu objelerin kaybolması yenilenmesi gibi extara maliyetleri  ortadan kaldırmaktadır. Plaka tanıma sistemi resimleme yöntemi ile çalıştığından araçların kim tarafından kullanıldığı aracın plakasının doğru olup olmadığı gibi analizleride kendi üzerinde yapabilmektedir. Abone grubu ve plakaları oluşturulabilinir bir aboneye ait bir çok araç aynı sistem üzerinden ücretlendirilir ve ayrı ayrı hesap oluşturma ortadan kaldırılır. Yine plaka tanıma sistemi sayesinde abone kartının değişik araçlarda kullanılmasının önüne geçilir. 

Plaka tanıma sistemi kamera güvenlik sistemlerine entegre edilerek  normal bir güvenlik kamerası gibi kayıt etmenin yanında yazılımı sayesinde normal güvenlik kamera sistemlerinin okuyamadığı plakaları okuyarak olası adli vakalarda  çözüm noktasında etkili bi rol oynamaktadır. Yine özel alanlarda güvenlik açığı arayan art niyetli kişilerin kameraya bir kaç kez yakalanması veya hep aynı zaman diliminde geçmesi gibi şüphe çekici durumları da uyara bilen plaka tanıma sistemi yazılımı kamera güvenlik sistemlerinin de en üst seviyeye çıkartmaktadır. 

Hayat Elektronik ailesi olarak kalitel, profesyonel ve kesintisiz hizmet anlayışımız ile plaka tanıma sistemleri projelerinizde buluşmak üzere iletişime geçebilirsiniz