Termal Kamera, Termal Yüz Okuma Kamerası, Çoklu Okuma Termal Kamera, Oteller için Termal Kamera, Avm’ler için Termal Kamera Fabirkalar için Termal Kamera Modelleri özellikleri ve en Uygun Fiyatlar ile www.elektronikhayat.com online satış sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Hemen İncele https://www.elektronikhayat.com/termal-kamera-sistemleri

https://www.elektronikhayat.com/termal-kamera-sistemleri

Dünyayı hızla etkisi altına alan corona virüs Ülkemizde de aktif şekilde görülmekte olup corona virüs vaka sayısı hızla artmaktadır. Büyük çoğunlukla 60 yaş üstü insanlarda çok daha tehlikeli olarak seyreden corona virüs genç insanları da taşıyıcı olarak kullanmaktadır. Corona virüs ile alakalı bilinen en faydalı ve ölçümlenebilen özellik ise insan vücudunda yüksek ateş ile kuluçka dönemi geçirmesidir. Yüksek ateş ise teknolojik termal kameralar ile ölçümlenebilmekte dolayısıyla toplu yaşam alanlarında avm lerde, hastenelerde, belediye binalarında, spor tesislerinde, askeri birliklerde kullanılarak corona virüs tespiti hızlı bir şekilde yapılarak karantinaya alınması tedbir alınması sağlanabilinir.

Ateş Ölçer Termal Kamera

Ateş ölçer termal kamera çalışma prensibi olarak genel güvenlik kamera sistemlerinin bir çoğundan farklı olarak video analizi yapabilir özelliklerdedirler. Bu video analizi yapabilen termal kameralar daha düşük çözünürlükleri kullanarak görüntü alanının içerisine giren hareketli veya haraketsiz nesnelerin ısı değerlerini ölçerek ekran üzerinde gösterilmesini sesli veya görsel olarak uyarı verebilmesini sağlayabilir.

Corona Virüs’den Korunma

Corona virüs dünyada pandemi olarak ilan edilmiş olup son yıllarda tüm dünyada görülmüş arka arkaya gelen ölüm vakaları ve hızlı bulaşması nedeni ile hemen her insana bulaşması mümkün görülmektedir. Dolayısıyla hemen her insan bulaşıcı corona virüsüne yakalanma veya daha tehlikelisi taşıyıcı olabilecek potansiyeldedir. Fakat insan oğlu olarak bazı basit ama önemli tedbirler alınarak dünyanın mücadele ettiği bu covid 19 yeni tip corona virüsü ile mücadele edilebilinir. Bunlar şöyledir. Panik olmamak, kişisel temizliğe özen göstermek, diğer insanlar ile yakın temasta olmamak arada biraz mesafe bırakmak, izole edilmiş alanlara girmemek veya corona virüs belirtileri yüksek ateş, kuru öksürük, boğaz yanması, halsizlik gibi belirtiler ile karşılaşılırsa hemen sağlık kuruluşlarına başvurmak gerekmektedir.

https://www.elektronikhayat.com/termal-kamera-sistemleri

Termal Kamera Nerelerde Kullanılmalı?

Ateş ölçer termal kameralar ile corona virüs taşıyıcı pozisyonunda bulunan bağışıklık sistemi sayesinde ağır vaka olmayan veya corona virüsün ilk evrelerinde olan insanlardaki en belirgin özellik vücut ısısının artmasıdır. Bir tek taşıyıcı insan bile bu virüsü yüzlerce binlerce insana bulaşmasını sağlayabilir. Bütün bu nedenlerden dolayı toplu yaşam alanlarında avmlerde, spor tesislerinde, resmi kurum ve kuruluşlarda, toplu çalışma alanlarında termal kamera kurularak en azından vucut ısısı yükselmiş taşıyıcı pozisyonundaki insanların tespiti rahatlıkla yapılabilmektedır.

https://www.instagram.com/p/CATgrQipHsO/

Ateş Ölçer Termal Kamera Sistemi
Ateş Ölçer Termal Kamera Sistemi Toptan Satış Kurulum ve Servis Hizmetleri