03122691269
Kamera Güvenlik Sistemi Kurulmadan Önce Neler Yapılmalı?

Kamera Güvenlik Sistemi Kurulmadan Önce Neler Yapılmalı?

Kamera güvenlik sistemleri konusunda bir çok insanın bilgisi olmamak ile birlikte insanların genel amacı kendilerinin yerine sürekli kayıt yapacak ve sonrasında oluşabilecek durumlarda görüntüleri seyredecek bir sistem sahibi olmak istemesinden geçmektedir.  iş yerlerinde, evlerinde, fabrikalarında kamera taktırmak istedikleri alanda öncelikle kaliteli güvenilir işinin ehli firmalar ile görüşerek profesyonel bir keşif çalışması; bununla birlikte isteklerini iyi anlatabilmesinden geçmektedir.

Keşif çalışmaları esnasında işinin ehli güvenlik risk analizi yapabilen kişiler alt yapı kablolama, kablo metrajları kamera açıları, sabotaj ihtimalleri, aydınlatma düzeyi ışık ve güneş yansımaları, kör nokta, kamera sistemi merkez odası, izleme odası, direk dikilip dikilmeyeceği, ürün ve sistem seçimi gibi bir çok konuyu inceler ve sistemler konusunda sizi bilgilendirir.

Detaylı bilgilendirme yapamayan firmalar onu bi sormam lazım basit iş, o kolay gibi cümleler sarf ederler. Unutulmamalıdır ki güvenlik riske atılacak bir durum değildir. bilgilendirme aşamalarında dikkat edilmesi gereken diğer bir hususda güvenliğiniz için ayırabildiğiniz bütçeden geçmektedir. Bütçeler konusunda da hiç bir fikriniz olmaya bilir. Böyle durumlarda da işinin ehli bir firmaya güvenecek onunla açık açık tüm detayları konuşup değişik sistemler konusunda bütçe çalışmaları istenilmelidir.

Bütçeler konusunda genel yanlış bi algı vardır. Tekliflerin alt toplam tarafı sizi yanıltabilir. Çünkü fiyat kalite ile doğru orantılıdır. Bunun önüne geçebilmek içinde keşif yaptırılan firmadan alınan veriler ve teklifler aynı marka model ürünler ile kıyaslanmalı ve buna göre alt toplama bakılmalıdır. 

Tüm bu kamera sistemi önkeşif ayrıntıları ile beraber artık aldığınız teklifleri en iyi şekilde değerlendirmeye hazırsınız.

Bu noktada güvenlik kamera sistemi kuracak firmanın yerinde servis desteği olup olmadığı ve geçmiş iş tecrübelerine göre seçimi yapılmalıdır.