Görüntülü Diafon Sistemleri

Diafon sistemi diye adlandırdığımız bina kapısı ile daire içinin ( farklı iki noktanın) haberleşmesini sağlayan sistemin kamera ve monitörler yardımı ile  ses iletiminin yanında  görüntü aktara bilmesi sonucu oluşan sistemlere  görüntülü diafon sistemi denilmektedir.

Villalarda, işyerlerinde bahçe kapılarında da kullanılan bu sistemin en yoğun kullanıldığı alanlar apartman ve sitelerdir. Daireler arası görüşmek, bina görevlileri ile görüşmek, sosyal tesisler ile görüşmek ve hatta site alanlarında site bahçe kapısının önünü görerek  site güvenlikleri ile görüşmeye olanak tanıyan inşaat projelerinin vazgeçilmezi haline gelmiş elektronik güvenliğe destek olan sistemlerdir.  Bir telefon santrali gibi çalışabilen görüntülü cihazlardır. Görüntülü diafon sistemleri  adaptör, panel, buton ve monitör unsurların kablolar yardımı ile birbirine bağlanmak sureti ile çalışan sistemlerdir.

Daire içi ekran boyutlarına ve estetik tiplerine göre fiyat farklılıkları gösterebilen ürünlerdir. Son zamanlarda tüm elektronik güvenlik sistemler de olduğu gibi görüntülü diafon sistemlerinde de IP teknolojisi kullanılır hale gelmiş ve bu teknoloji sayesinde görüntülü diafon sistemleri kapsamı çok daha genişlemiştir.

İp diafon sistemleri ile sınırsız ünite birbirine bağlanabilir. Tek bir noktadan tüm dairelere mesaj gönderilebilir. Farklı noktalardaki kapılar, güvenlik noktaları kontrol edebilir. Bütün bunların yanı sıra  ıp diafon sistemleri sayesinde zilinizi çalan insanlar ile evde olmasanız da cep telefon uygalamanız sayesinde haberdar olabilir ve evdeymiş gibi kapınızdaki insanlar ile konuşabilir görüntülerini görebilirsiniz. Günümüz teknolojisi ıp diafon sistemleri üzerine ciddi anlamda gelişmektedir.  

Üretici firmaların her geçen gün yenisi yapılan  inşaat projelerinde  yer ala bilmek tercih edilmek adına  görüntülü diafon sistemleri ile belirli üniteler kullanarak; yangın, hırsız, su basma, vanaları kapatma gibi  bir çok güvenlik sistemini bir arada sunar hale getirmişlerdir.Son teknoloji ıp diafon sistemlerini yazılımlar sayesinde elektronik güvenlik sistemleri sektöründe çok daha etkin hale getirmişlerdir.

Hayat elektronik ailesi olarak ıp diafon sistemleri teknolojisini yakından takip eden teknik personelini gerekli eğitimlere seminerlere göndererek hızla gelişen bu sistemler ile aynı hızda  hareket etmekteyiz. Yıllara dayanan iş tecrübelerimizi yeni teknoloji ile sürekli artırmaktayız.

Apartmanlarınız, siteleriniz, villalarınız için bu ip diafon  sistemleri kurdurmak veya detaylı bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilir. Hayat Elektronik ailesinin kaliteli profosyonel kesintisiz hizmet anlayışından yararlanabilirsiniz.