TEXT HERE

2000 Yılından Günümüze Teknoloji

Adresli Yangın İhbar Sistemleri

Konvansiyonel yangın ihbar sistemlerinden farklı olarak adresli yangın ihbar sistemlerindeki en önemli ayrıntı, bölüm ve odaların tam nokta olarak bilinmesidir.Özellikle hastane okul spor kompleksi fabrika gibi alanlarda kullanılan bu sistem sayesinde yangın ihbar sistemi devreye girer girmez yangın başlangıç noktası görülebilinir hızlı müdahale edilebilinir.

Adresli yangın ihbar sistemleri kablolama alt yapısı konvansiyonel yangın ihbar sistemlerindeki gibi halojen free kablolar ile yapılmalıdır. Yangın ihbar sistemi kablolama alt yapısı kurulurken muhakkak topraklama yapılmasında yarar vardır.

Adresli yangın ihbar sistemlerinde kullanılan tüm ekipmanlar aynı kablolama üzerinde çalışabilirler siren buton gibi ürünlere extra kablo çekilmesine gerek yoktur. Yangın ihbar sistemi markalarına göre loop özellikleri değişiklik gösterebilir ve bir loop üzerine takılacak olan ekipman  sayıları farklılık gösterebilir.

Adresli Yangın ihbar Dedektörü kurulum yapılmadan önce tek tek adresleme yapılarak numaralandırılır. Ve bu numaralandırma sonucu takıldığı yerler işaretlenir ve not alınır.  Yangın ihbar kontrol paneli üzerinde de bu dedektörler isimlerine ve adreslerine göre programlanır.

Yine asma tavanlı yapılarda  asma tavan içerisine yerleştirilen dedektörler de adreslenerek ve asma tavan üzeri görünür bir yere paralel ihbar lambası takılarak teknik servis bakım hizmetleri veya arıza durumları veya yangın durumlarında extra kolaylık sağlamaktadır.

Adresli Yangın İhbar Paneli

Adresli Yangın İhbar Sistemleri

Adresli Yangın İhbar Dedektörleri

Adresli Yangın ihbar sistemleri

Neden Biz ?

1999 Yılından Günümüze elektronik  sistemler üzerine çalışmaktayız. 2008 yılı itibari ile elektronik güvenlik sektöründe kendi şirketimiz ile yer aldık ve güvenli yaşam teknolojileri üzerine çalışmakta ve uygulamalar yapmaktayız. Ankara İli başta olmak üzere Türkiye genelinde yüzlerce başarılı projeye imza atmış nitelikli bir aileyiz.

Taşeron mantığı ile çalışan bir firma değiliz. Teknik personel arkadaşlarımız gerekli eğitimi almış her yeni teknoloji ve uygulamada kendini geliştirmesi için desteklenmiş ve uzun yıllar yoğun bir şekilde elektronik güvenlik ve zayıf akım sistemi montajları yapmış el becerisi yüksek çalışma arkadaşlarımızdır.

Firmamız tarafından yapılan kurulumlar da 2 yıl süre ile yerinde garanti uygulanmaktadır. 2 yıl içerisinde kurmuş olduğumuz sistemlerde  bir arıza meydana gelirse firmamız tarafından yerinde hizmet verilerek sistem çalışır hale getirilmektedir. Burada sadece ve sadece ülkemizdeki elektrik voltaj  problemlerinden kaynaklı arızalarda iyi niyet anlayışınız beklenmektedir.

Sektörü ve ürünleri yakından takip eden teknolojik yenilikleri hızlı bir şekilde test eden avantajları ve dezavantajları ile birlikte detaylı sunum yaparak tercihi siz değerli müşterilerimize bırakmaktayız.

Maalesef ülkemizde eder paha kıyaslaması yanlış yapılmakta olup işçilik ve geri hizmet dediğimiz alım sonrası hizmetler çok düşünülmemektedir. Hayat Elektronik ailesi olarak kaliteli ürün, profesyonel hizmet ve ideal fiyat politikası ile siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Elektronik güvenlik sistemleri üzerindeki yoğun tecrübemiz ve isteklerinizin birleşimi sonucu uzun yıllar sorunsuz kullanılabileceğiniz veya problemlerinize hızlı ve kesim çözüm oluşturan firmamız ile  profesyonel sistemlere sahip olmuşsunuz demektir.

Elektronik Güvenlik Sistemleri Uygulamaları

  • image
  • image