Neden Plaka Tanıma Sistemi Ankara 

Plaka tanıma sistemi geçerli ve aktif kullanılan bir güvenlik tedbiri olmasının yanında sitelerde avm’lerde otoparklarda kullanılan bir otomasyon sistemidir. Otopark sıkıntısı yaşadığımız yerleşim yerlerinde otoparkları düzenlemek yetkili kişilerce kullanılmasını sağlamak adına ücretli otoparklarda, sitelerde, avm’lerde toplu yerleşim alanlarında kullanılmaktadır. Plaka tanıma sistemi sayesinde doğru ücretlendirme, geniş raporlama yapabildiği gibi  adli vakalarda olay tespiti olarak  kullanılmaktadır. 

plaka tanıma sistemi ankara Plaka tanıma sistemi ile şehir, ilçe, kasaba, köy gibi noktaların güvenliği sağlana bilinir. Yerleşim alanlarına giriş çıkışlar kontrol altına alınabilinir. Emniyet güçleri ile entegrasyonu sağlanılarak kayıp, çalıntı, hacizli, şüpheli araçlar gibi araçların yakalanması en son geçtiği bölgenin tespiti yapılabilinir.

Yine plaka tanıma sistemlerinde kullanılan %100 yerli yazılımlar sayesinde güvenlik kamera sistemlerinden daha uzun süreli kayıt imkanı sağlandığından geçmişe dönük daha fazla bilgiye ve kayda ulaşılabilinir. 

Plaka tanıma sistemleri ile entegrasyon sağlanılarak araçların hız bilgilerine de ulaşılabilinir. Bu sayede hız belirleme limitleri aşma gibi süreçlerde kayıt altına alınabilinir.

Plaka tanıma sistemi nerelerde kullanılır.

plaka tanıma sistemi ankara Plaka tanıma sistemi ile  toplu yerleşim alanlarına giriş çıkışlar kontrol altına alınarak yetkilendirmeler yapılır  plaka tanıma sistemi ile diğer otopark üniteleri (bariyer, kapı gibi) entegre edilerek daha hızlı, güvenli, konforlu ve yetkiler doğrultusunda araçların hareketi kısıtlanabilinir.

plaka tanıma sistemi ankara Plaka tanıma sistemleri ile ücretli otoparklar da geçici müşterilere fiş abone müşterilere kart verme gibi objeleri ortadan kaldırır. Bu objelerin kaybolması yenilenmesi gibi ekstra maliyetleri  ortadan kaldırmaktadır. Plaka tanıma sistemi resimleme yöntemi ile çalıştığından araçların kim tarafından kullanıldığı aracın plakasının doğru olup olmadığı gibi analizleri de kendi üzerinde yapabilmektedir. Abone grubu ve plakaları oluşturulabilinir bir aboneye ait bir çok araç aynı sistem üzerinden ücretlendirilir ve ayrı ayrı hesap oluşturma ortadan kaldırılır. Yine plaka tanıma sistemi sayesinde abone kartının değişik araçlarda kullanılmasının önüne geçilir. 

plaka tanıma sistemi ankara Plaka tanıma sistemi ankara kamera güvenlik sistemlerine entegre edilerek  normal bir güvenlik kamerası gibi kayıt etmenin yanında yazılımı sayesinde normal güvenlik kamera sistemlerinin okuyamadığı plakaları okuyarak olası adli vakalarda  çözüm noktasında etkili bir rol oynamaktadır. Yine özel alanlarda güvenlik açığı arayan art niyetli kişilerin kameraya bir kaç kez yakalanması veya hep aynı zaman diliminde geçmesi gibi şüphe çekici durumları da uyara bilen plaka tanıma sistemi yazılımı kamera güvenlik sistemlerinin de en üst seviyeye çıkartmaktadır. 

Hayat Elektronik ailesi olarak kaliteli, profesyonel ve kesintisiz hizmet anlayışımız ile plaka tanıma sistemleri projelerinizde buluşmak üzere iletişime geçebilirsiniz

Plaka Tanıma Sistemi

Plaka tanıma sistemleri güvenlik kamerası, plaka tanıma sistemi yazılımı, plaka tanıma sistemi bilgisayarıdır. Bilgisayar monitörü, bariyer ve kapı kumanda kontrol kartı plaka tanıma sistemi kamera direği, loop dedektör, gibi ürünler ile birlikte kurulur. Verimli bir plaka tanıma sistemi bazı şartları taşımalıdır. Belirli özellikleri taşıyan bir güvenlik kamerası, kamera açısını kapsayan iyi bir ır spot aydınlatma en az i5 özelliğinde bir bilgisayar kullanılması gerekmektedir. Bilgisayar üzerindeki harddisk kapasitesi plaka tanıma sisteminin okumuş olduğu ve çektiği resimleri uzunca bir müddet saklaya bilmesi açısından önemlidir. 

Aparman site güvenlik noktasına kurulacak plaka tanıma sistemi, siteye giriş sağlayacak araçları tanımlamak ve otomatik olarak bariyer veya otomatik kapıyı tetikleyebilir. Giriş sağlayan araçları kayıt altına alır ve giriş sağlayan araçların resimlerini çekerek uzunca bir dönem saklayabilir. Site alanlarında otopark sıkıntısı var ve içerde kat malikinin birinci aracı var ise sistem ikinci araca yetki vermez ve kapıyı açmaz. Bu sistem kayıtları tutmak ve kat maliklerinin otopark sıkıntısı yaşamamaları açısından oldukça önem arz etmektedir. Plaka tanıma sistemi tüm bu giriş çıkışları kontrol altına alır ve özellikle sitelerdeki kapalı otoparkların verimli kullanılmasını sağlar.