Konvansiyonel yangın alarm paneli özellikleri en kaliteli modelleri en uygun fiyatları toptan satış ve kurulum destek hizmetleri ile yanınızdayız. Konvansiyonel yangın alarm panelleri adresli yangın alarm panellerinden farklı olarak gruplama yapılarak çalışırlar. Kurulacak olan yangın ihbar sisteminin merkezi konumundadır. Yangın ihbar sistemleri erken uyarı sistemleri olarak geçmektedir.  Dedektörlerden gelen sinyalleri alarak sirenleri tetikler ve erken uyarı sistemini devreye alan sistem yangın alarm panelidir.

Konvansiyonel yangın alarm panelleri kullanılırken tüm dedektörler  butonlar ve sirenler konvansiyonel ekipmana uygun ürünler olmalıdır. Tüm ürünler aynı markalı olması gerekmektedir.  Yangın felaketi insanların başına her zaman gelen bir durum olmadığı gibi erken uyarı sistemleri sağlıklı çalışmaz ise dönüşü olmayan sonuçlar ile karşılaşılabilinir.

Teknik Konvansiyonel Yangın Alarm Panelleri

Netelsan Konvansiyonel Yangın Alarm Panelleri

Konvansiyonel yangın alarm paneli ürünleri EN 54-2 ve EN 54-4 sertifikalarına sahip olmalıdır. Kurulacak olan alanın bölge sayısına göre uygun yangın ihbar paneli seçilmelidir. En az dört bölgeli olan bu sistem için her bölge ayrı ayrı programlanabilir. Devre dışı bırakılabilir ve üzerindeki gösterge paneli üzerinde ayrı ayrı led göstergeleri ile sistem durumu hakkında bilgi verir. Konvansiyonel yangın alarm panellerine her bölgeye ortalama 32 dedektör takılabilir. Yangın ihbar sistemi paneli üzerinde siren ve buton bağlantıları için özel alanlar bulunur. Butonlar dedektörler ile aynı bölgeye bağlanılabilinir. Yangın alarm sistemi paneli üzerinde haberleşme için bağlantı yapılabilecek telefon hat giriş çıkışları bulunur. Acil durumlarda sesli ve göresel uyarı yapabildiği gibi farklı noktalara da telefon hattı üzerinden bilgi paylaşımı yapabilir.

Konvansiyonel yangın alarm panelleri genellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerde tercih edilen bir sistemdir. Konvansiyonel yangın ihbar sitemleri bölgesel uyarı yapabilir. Örneğin dört katlı bir işletmenin birinci katında yer alan on duman dedektörü, 2 ısı dedektörü birinci bölge olarak adlandırılır. Eğer birinci katda muhasebe bölümünde bir dedektör duman algılasa bile sistem birinci kat yangın var uyarısı yaparak erken uyarı sistemini aktifleştircektir. Bu işlem diğer tüm katlar içinde geçerli olacaktır. Konvansiyonel yangın ihbar panelinin özelliği hangi bölgeden alarm gelirse gelsin tüm sirenleri devreye alır. Butonlarda aynı şekilde basıldığında kontrol panelini aktifleştirebilecek yapıdadır.

Adresli Yangın Alarm Panelleri

Adresli Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Alarm Panelleri Online Satış

Yangın Alarm Panelleri Online Satış