Yüz tanıma sistemi nedir?

Yüz tanıma terminalleri kişiye özel yüz karekteristlik bilgilerini yüz tanıma cihazı  üzerine yüklemek ve karşılaştırma yapmak suretiyle çalışan biometrik bir sistemdir.

Yüz tanıma sistemleri daha önceden tanımlanmış yüzleri sisteme bağlı kameralar vasıtası ile yakaladığında daha öncesinden sisteme kayıt edilmiş bilgileri girilmiş ise doğrulama yöntemi ile o yüzün bilgilerini ekrana getirir. Log kayıtları tutulur, personel kontrol sistemi ile birlikte kullanılıyor ise sisteme kayıt edilir, şüpeli aranılan bir yüz ise uyarı vermesi sağlanılır.

Yüz tanıma sistemleri şimdilerde sadece personel takip sistemleri ile yoğun kullanılsada; önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde hemen hemen bir çok alanda etkin bir güvenlik sistemi olarak kullanılmaya başlanacaktır.

Yüz tanıma sistemi ip kamera sistemleri ile birleştirilecek havalimanları, avm’ler, şehir mobese sistemleri, resmi kurumlar gibi bir çok alanda kullanılmaya başlanmış özellikle terör olaylarının önüne geçilmesi erken uyarı alma anlamında çok faydalı bir teknolojidir.

Yüz tanıma sistemleri ankara başta olmak üzere tüm Türkiye genelinde hizmet vermekte olan firmamız kaliteli ürün, profesyonel hizmet ve ideal fiyat garantisi sunmaktadır.

Kartlı Geçiş Sistemleri
Parmak İzi Okuma Sistemleri