TEXT HERE

2000 Yılından Günümüze Teknoloji

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri iş yerlerimizde ve tüm toplu yaşam alanlarında kullanılan veya kullanılması gereken kontrollü ve güvenli geçiş sağlayan elektronik güvenlik sistemlerinin genel adıdır. Örneğin iş yerlerimizde çalışanlarınızın ve ziyaretçilerinizin işletmenize giriş çıkışını kontrol altına alan gruplandıran ve ilgili verileri raporlayıp arşivleyen bir sistemdir. Ücretli otopark alanlarında araçların giriş çıkış zamanlarını kayıt altına alıp sürelere ve araç tiplerine göre ücretlendirme yapabilirsiniz. Toplu yaşam alalarındaki ortak kullanım otoparklarını yönetebilir giriş çıkış senaryoları oluşturabilirsiniz.  Geçiş kontrol sistemleri iki ayrı gruptan oluşmaktadır.

1. Grup Okuma Terminalleri ve Donanımsal Ürünler

Okuyucu veya tanımlayıcı cihazlar olarak adlandırılan kart okuyucular, parmak izi okuyucular, yüz tanıma terminalleri dir. Aynı anda yüz tanıma parmak izi okuma, kart okuma ve şifreli geçiş imkanı sunan okuyucular da mevcuttur.

Kısıtlayıcı geçişi engelleyen veya kolaylaştıran ürünler insanlar için turnikeler, elektronik kapı kilitleri, kapılar, asansör devreleri, araçlar için ise otopark giriş çıkışları  kollu bariyer yana kayar kapı motorları bahçe kapıları mantar bariyerler gibi ürünlerdir. 

        

2. Grup  geçiş kontrol sistemi  yazılımlarıdır.

Bu yazılımlar sayesinde okuyuculara tanımlanan kişi, araç, plaka gibi veriler yetkilendirilir uzun süre kayıt altına alınarak istenilen periyotlarda raporlanmasını kişisel veya dönemsel kayıtlara ulaşma imkanı sağlar. Personel takip sistemi yazılımı olarak kullanılan yazılımlar ile  personellerimiz maaş mesai puantaj işlemlerini de kayıt altına alır. Kapılar turnikeler asansörler ve otopark bariyerlerini kolayca kontrol altına alabilir giriş çıkışları görüntüleyebilirsiniz. Ücret alınması gereken noktalarda tarife belirleyebilir, gruplandırma yapabilir ve yazarkasa pos gibi ürünleri sisteme entegre ederek muhasebesel hale getirebiliriz.

  

Geçiş Kontrol Sistemleri Nerelerde Kullanılır? 

Geçiş kontrol sistemleri tüm inşai yapılar için uygulanabilir. Burada isteklerinizin iyi analiz edilmesi gerekir. İstekler doğrultusunda farklılık gösterse de isteklere özel çözümler sunulur.  Apartmanlarda sitelerde kollu bariyer ve yana kayar kapı motorları ile entegre plaka tanıma sistemleri hgs-ogs  sistemleri kullanılacağı gibi apartman kapılarındaki akıllı kilitlerde bir geçiş kontrol sistemi ünitesidir.

Turnikeler tek ayaklı çift ayaklı hızlı geçiş turnikesi engelli turnikesi boy turnikesi  gibi güvenlik düzeyine göre tercih edilen ürünler olup hem endüstriyel yapılarda hem de üst düzey görsellik ihtiva eden yapılarda kart okuyucular ile birlikte tercih edilen estetik çözümler sunan geçiş kontrol ve güvenlik üniteleridir.

Günümüzde salgın hastalıklar mücadelesinde ön görülen temassız yaşam için apartman kapılarından tuvalet kapılarına her kapı tipine uygulanabilen otomatik kapı açma motorları temassız el sensörleri yoğun talep gören geçiş kontrol üniteleridir. 

Kollu bariyer sistemler hızlı açılıp kapanabilme özelliği ve ekonomik olması açısından fabrikalarda apartmanlarda otoparklarda en çok tercih edilen ve kullanılan geçiş kontrol üniteleridir. Ayarlanabilir kol yapıları ise hemen her tesis için ihtiyaçlarına cevap verebilir olduğunun göstergesidir.  

 Güvenliğin biraz daha üst düzey tutulması gereken alanlarda ve kamuya açık kaldırım yol gibi alanlar üzerinde geçiş kontrolü yapılmasına ihtiyaç varsa en mantıklı ve doğru çözüm mantar bariyer sistemi olacaktır.

Askeri tesislerde savunma sanayii üretim alanlarında extra güvenlik istenilen resmi kurum ve kuruluşlarda road blocker  diye adlandırılan üst düzey güvenlik sağlayan geçiş kontrol sistemleri kullanılabilmektedir.

Tüm bu güvenli geçiş kontrol sistemlerine araç altı görüntüleme ve plaka tanıma sistemleri entegre edilebilmektedir. 

 Ücretli otoparklarda bilet verme makinası ücret ödeme noktası ve diğer geçiş kontrol donanımsal ürünleri kullanılır.  Ücretli otopark sistemi yazılımı ve bilgisayarlar  ile desteklenerek sistem konfigirasyonu oluşturulur. 

Üretim tesislerinde personel çalıştırılan alanlarda personel takip sistemi kartlı geçiş sistemleri kurgulanabilir. İşletmelerde önemli olan server odası bilgi işlem odaları arşiv odaları ve savunma sanayii özel odaları kontrol altına alınabilinir. Kamera sistemleri ile entegre hale gelebilen geçiş kontrol sistemleri güvenliği üst düzeye çıkartmaktadır.

Yemekhanelerde spor salonlarında üye takibi yapabilir. Kısıtlama ücret takibi giriş çıkış kontrolü ateş ölçümü gibi kontrollü ve güvenliği üst seviyede tutacak geçişler sağlayabilirsiniz.

Müzeler de fuar alanlarında spor tesislerinde statlarda geçiş kontrol sistemleri ürünleri kullanılarak ücretlendirme ve güvenlik sağlanılabilmektedir. Bilet oluşturma barkot yazdırma barkot çıkartma ve barkot okuma terminalleri ile kişi sayma ve ücret takibi yapılabilinir. 

Toplu yaşam alanlarında metrolarda tranway duraklarında iş merkezi giriş çıkış noktalarında askeri tesislerde havalimanlarında alışveriş merkezlerinde insanlar üzerinde tehlikeli madde olup olmadığının uyarısı için kapı tipi metal dedektörler veya el tipi metal dedektörler kullanılabilinir. Aynı zamanda bu dedektörlere ateş ölçüm sistemleri entegre edilebilinir. Dış ortam çalışmasına uygun kapı tipi metal dedektörler kullanılarak geçici veya kalıcı dış ortam güvenlik tedbirleri geçiş kontrolü sağlamak mümkündür.  Çanta koli bavul gibi nesnelerin içerisinde tehlikeli ürün olup olmadığını tespit eden xray cihazları kullanılması zorunlu hale gelen ürünler arasındadır.

  

 

Hayat Elektronik ailesi olarak güvenli yaşam teknolojileri sloganı ile Ankara  başta olmak üzere Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Bolu illeri ve tüm ülke genelinde kaliteli ürün profesyonel hizmet ve ideal fiyat anlayışı ile geçiş kontrol sistemi projelerinize çözüm ortağı olmak isteriz. 

Güvenli Yaşam Teknolojileri

TÜMÜ
Alarm Sistemleri
ip Diafon Sistemleri
Kamera Sistemleri
Network Sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Ses Sistemleri

Uniview İp Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri,

Grundig İp Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri,

Görüntülü Diafon Sistemleri

ip Diafon Sistemleri,

Yüz Tanıma Sistemleri Ankara

Personel Takip Sistemleri,

Ses Sistemleri Ankara

Ses Sistemleri,

Personel Takip Sistemleri

Personel Takip Sistemleri,

Access Kontrol Sistemi

Personel Takip Sistemleri,

Tüm Uygulamalar

Kaliteli Ürün Profesyonel Hizmet ve İdeal Fiyat mı arıyorsunuz?

Neden Biz ?

1999 Yılından Günümüze elektronik  sistemler üzerine çalışmakta olup 2008 yılı itibari ile elektronik güvenlik sektöründe kendi şirketimiz ile yer aldık ve güvenli yaşam teknolojileri üzerine çalışmakta ve uygulamalar yapmaktayız. Ankara İli başta olmak üzere Türkiye genelinde yüzlerce başarılı projeye imza atmış nitelikli bir aileyiz.

Taşeron mantığı ile çalışan bir firma değiliz. Teknik personel arkadaşlarımız gerekli eğitimi almış her yeni teknoloji ve uygulamada kendini geliştirmesi için desteklenmiş ve uzun yıllar yoğun bir şekilde elektronik güvenlik ve zayıf akım sistemi montajları yapmış el becerisi yüksek çalışma arkadaşlarımızdır.

Firmamız tarafından yapılan kurulumlar da 2 yıl süre ile yerinde garanti uygulanmaktadır. 2 yıl içerisinde kurmuş olduğumuz sistemlerde her hangi bir arıza meydana gelirse firma personellerimiz tarafından yerinde hizmet verilerek sistem çalışır hale getirilmektedir. Burada sadece ve sadece ülkemizdeki elektrik voltaj  problemlerinden kaynaklı arızalarda iyi niyet anlayışınız beklenmektedir.

Sektörü ve ürünleri yakından takip eden teknolojik yenilikleri hızlı bir şekilde test eden avantajları ve dezavantajları ile birlikte detaylı sunum yaparak tercihi siz değerli müşterilerimize bırakmaktayız.

Maalesef ülkemizde eder paha kıyaslaması yanlış yapılmakta olup işçilik ve geri hizmet dediğimiz alım sonrası hizmetler çok düşünülmemektedir. Hayat Elektronik ailesi olarak kaliteli ürün, profesyonel hizmet ve ideal fiyat politikası ile siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Elektronik güvenlik sistemleri üzerindeki yoğun tecrübemiz ve isteklerinizin birleşimi sonucu uzun yıllar sorunsuz kullanılabileceğiniz veya problemlerinize hızlı ve kesim çözüm oluşturan firmamız ile  profesyonel sistemlere sahip olmuşsunuz demektir.

Elektronik Güvenlik Sistemleri Uygulamaları

  • image
  • image
  • image